Únor 2014

Čtyři roky ode dne...

13. února 2014 v 18:27 | Anna Cibulková |  --Moje kecy--
Dnes jsou to přesně čtyři roky. Vzpomínka na ten den ve mně jen těžko přestane vyvolávat to, co cítím dodnes. Třináctý únor zůstane její připomínkou až do konce mých dní.

Byla to sobota. A já si nikdy nezapomenu, jak moc na lehkou váhu jsem vzala informaci z toho telefonu. Byla jsem na obědě u babičky, když jsme se obě dozvěděly, že je máma v IKEMu. Žádná specifická informace - řekla jsem si, že to bude dobrý. Těžko by něco bylo jinak, kdybych si dělala o něco větší starosti. Ale asi všichni jsme tehdy věřili, že to bude dobrý.

Ten podvečer jsem seděla v čajovně, když přišel táta. Několik let spolu měli spory, dva roky spolu nežili a máma byla čerstvě vdaná za jinýho.
Ten večer jsem prvně viděla tátu se slzama v očích.

Sešli jsme se s příbuznejma všichni u babičky. Nikdy jsme všichni společně tak dlouho nemlčeli jako tenkrát. Nikdo z nás tomu nerozuměl.

Asi nikdy mě nepřestane trápit, čeho všeho se nedožila a co všechno jsem jí nestihla říct. Měly jsme spolu dost kolísavej vztah. Bylo to zejména proto, že ani jedna z nás neuměla projevovat city. Nedovedla jsem jí říct, že ji mám ráda tenkrát a navzdory tak obrovskýmu poučení to lidem neumím říkat ani teď.
Všechno to přišlo zkrátka moc brzo a nečekaně. Nedočkala se těch největších momentů v mym životě (ale koneckonců, nedočkala se ani svojí padesátky), ať už by mělo jít o maturitu, vejšku, založení kapely nebo, what the hell, pitomou ztrátu panenství.
Přišlo to v čase, kdy jsme obě ve vzájemnym vztahu teprve přicházely k rozumu a začínaly nacházet společnou dospělou řeč.

To, že jsem ji brala jako samozřejmost, si asi nikdy nepřestanu vyčítat.

I po těch letech mívám pravidelně živý sny o tom, že je tu se mnou. I po těch letech mívám nutkání zavolat jí a oznámit nějakou novinku.

Ten večer se prostě všechno změnilo. Včetně mě.


Ask me - tetování

2. února 2014 v 20:51 | Anna Cibulková |  Ask me
Asi před půl rokem jsem si z nudy založila ask.fm. Při té příležitosti jsem zde ale oznámila, že bych zajímavé otázky chtěla rozpracovat do samostatných článků zde. Trvalo to půl roku, ale ten moment nastal právě teď a já vás seznámím s prvním tématem této nové série článků.
Pokud chcete jakkoli přispět, stačí mi položit další zajímavé otázky na ask, popřípadě přispět do komentářů nebo se přihlásit k odběru na facebooku.
Dnes si budeme povídat o tetování.